Kadın Vücut bakımı

Yaş ilerledikçe birtakım değişikliklere uğrayan cildin, sağlıklı ve canlı kalabilmesi için vücut bakımı yapmak önemlidir. Cildin zamanla buruşmasını ve sarkmasını engellemek için vücutta kaybedilen nemin bazı bakım ürünleri kullanarak yerine konması gerekir. Sürekli kıyafetler altında kalan vücudun hava almamasından dolayı savunmasız kalarak, eski formun kaybedebilir. Vücut bakımının yapılmaması, ciltteki hücrelerin tıkanmasına, yağlanmasına ve bakterilerin o bölgede birikerek sivilce, akne gibi sağlıksız koşulların oluşmasına zemin hazırlar. Bu gibi nedenlerden dolayı her zaman vücut bakımı yapmak hem görünüm açısından hem de sağlıklı yaşamak adına önemlidir.

Her yaşta kadın, erkek ve çocuk için bakımlı olmak ve güzel kokmak iyi bir izlenim bırakır. Gün içerisinde birlikte olduğunuz insanlarla güzel vakit geçirmeni sağlar. Sabah kalktığında cildini derinlemesine temizlemek için yüz yıkama jeli, siyah nokta temizleyici gibi ürünler kullanarak, tıkanmış gözeneklerin açılmasını sağlayabilirsin. Masaj yaparak uyguladığın temizlik sonrası cildi nemlendirmek için krem veya losyon kullanabilirsin. Cilt tipine uygun olarak seçeceğin ürünler, cildini rahatlatarak canlı kalmasını sağlar.

Günün yorgunluğunu üzerinden atmanı sağlayan ve gün boyu seni rahatlatacak ürünler arasında bakım yağları yer alır. Birbirinden hoş kokulara sahip çiçeklerin, bitkilerin, meyvelerin özlerinden üretilen ürünler vücudun kaybettiği nemi yerine koymasına yardımcı olur. Yumuşacık etkileri ile canlandırırken pürüzsüzleştirici özellikleri ile yumuşacık bir cilde sahip olmanı sağlar. Duş öncesi ve sonrasında kullanabileceğin gibi günlük hayatında da rahatlıkla kullanabilirsin. Bakım yağları geniş bir kullanım alanına sahiptir. Saçına, yüzüne ve vücuduna masaj yaparak uygulayabilirsin. Farklı baharatlı, çiçeksi, odunsu gibi esanslar içeren yağlar yatıştırıcı özelliği ile cildinin rahatlatarak sağlıklı olmasının önünü açar.

Vücut Bakımı Çeşitleri

Vücut bakımı çeşitleri farklı alternatif ürünleri ile tepeden tırnağa bakım yapmanı sağlar. Hamilelik ve kilo alıp verme nedeni ile oluşan çatlakları spor yapmanın yanında çatlak kremleri ile destekleyebilirsin. Vücudun sarkmasını engellemek ve sıkılaşmasını sağlamak için, gün içerisindeki hareketi arttırman gerekiyor. Destek olarak kullanabileceğin vücut sıkılaştırıcı ürünleri, içerdiği özellikler sayesinde vücuttaki gözeneklerin sıkılaşmasını ve ölü hücrelerin vücuttan atılmasını sağlıyor.

Vücut yapısına göre özel yağlar, tohumlar, bitkiler ve yosunlar içeren vücut losyonları, vücuttaki nem miktarını dengeleyerek cansız görünen bölgelerin hareketlenmesini sağlar. İyileştirici ve yapıcı etkilere sahip olan vücut bakımı çeşitleri, vücudun eksikliğini çektiği mineral ve vitaminlerle tamamlar. Özellikle nemin olmadığı kuru iklimlerde veya yaz, kış gibi soğuk ve sıcak mevsim geçişlerinde cildi vücut sütü çeşitleri veya vücut losyonu ile nemlendirmek gerekir. Aşırı sıcak veya soğuk cilt üzerinde olumsuzluklara yol açar. Bu nedenle aşırı sıcak mevsimlerde güneş kremi kullanarak cildini UV ışınlarının zararlı etkilerinden koruyabilirsin. Soğuk havalarda ise vazelin veya nemlendirici ürünlerinden kullanarak cildinde koruyucu bir bariyer oluşturabilirsin.

Vücut Bakımı Fiyatları

Vücut bakımı için kullandığın ürünleri seçerken mutlaka cildine uygun ürünleri seçmelisin. Alerjin veya hassas olduğun özler varsa buna dikkat ederek tercih yapman da fayda var. Sağlıklı beslenerek, düzenli uyku alarak ve spor yaparak canlı ve enerjik kalabilirsin. Markabul aracılığı ile ulaşacağın ürünler sayesinde cildine hak ettiği değeri verebilirsin.

Bakım ürünlerinin cilt üzerindeki olumlu etkilerini göz önünde bulundurarak, vücut bakımı fiyatları doğrultusunda bir bütçe ayırman gerekir. Kaliteyi ve farklı marka alternatifleri ile geniş bir yelpazeye sahip olan Markabul, vücut bakımı fiyatları sayesinde kolay alışveriş imkanı sağlıyor. Yeni doğum yapmış anne ve bebekler için koruyucu, yatıştırıcı ve rahatlatıcı özelliği olan masaj yağları keyifli bir dönem geçirmeni sağlar. Mis gibi kokular içeren yağlar ise günün yorgunluğunu üzerinden atmanı sağlarken, ortamı en güzel kokularla zenginleştirir. İhtiyacın olan ürünlere ulaşmak için sana özel hazırlanan Markabul koleksiyonlarını inceleyebilirsin.

Kadın Vücut bakımı için toplam 2.124 ürün bulundu.

Bomb Cosmetics Exceedingly Good Duş Jeli 300ml %40 indirim
Bomb Cosmetics Creature Comforts Hediye Paketi %36 indirim
%11 indirim
Bomb Cosmetics Come Fly With Me Hediye Paketi %36 indirim
%21 indirim
Bomb Cosmetics Passionista Duş Jeli 300ml %40 indirim
Bomb Cosmetics Lime Sublime Duş Jeli 300ml %40 indirim
Bomb Cosmetics Free Spirit Hediye Paketi %36 indirim
Nuxe Men Gel Douche 200 ml İKİLİ PAKET %3 indirim
Guerlain İdylle Shower Gel 200 Ml %29 indirim
Bomb Cosmetics Mango & Vanilla Duş Jeli 300ml %40 indirim
Bomb Cosmetics Santa's Sleigh Ride Hediye Paketi %36 indirim
%5 indirim
%29 indirim

113.9TL   80.99 TL

Bepanthol Sensiderm Krem 50 Gr %7 indirim
%15 indirim
Bomb Cosmetics Milk & Honey Body Lotion 300ml %43 indirim
Nuxe Body Gel Douche Fondant 200 ml %34 indirim
%36 indirim
Sebamed Nemlendirici Body Lotion 200Ml %30 indirim
Bomb Cosmetics Zest Appeal Duş Jeli 300ml %40 indirim
Bomb Cosmetics Flying High Duş Jeli 300ml %40 indirim
Bomb Cosmetics Candy Land Hediye Paketi %36 indirim