Kadın Vücut bakımı

Yaş ilerledikçe birtakım değişikliklere uğrayan cildin, sağlıklı ve canlı kalabilmesi için vücut bakımı yapmak önemlidir. Cildin zamanla buruşmasını ve sarkmasını engellemek için vücutta kaybedilen nemin bazı bakım ürünleri kullanarak yerine konması gerekir. Sürekli kıyafetler altında kalan vücudun hava almamasından dolayı savunmasız kalarak, eski formun kaybedebilir. Vücut bakımının yapılmaması, ciltteki hücrelerin tıkanmasına, yağlanmasına ve bakterilerin o bölgede birikerek sivilce, akne gibi sağlıksız koşulların oluşmasına zemin hazırlar. Bu gibi nedenlerden dolayı her zaman vücut bakımı yapmak hem görünüm açısından hem de sağlıklı yaşamak adına önemlidir.

Her yaşta kadın, erkek ve çocuk için bakımlı olmak ve güzel kokmak iyi bir izlenim bırakır. Gün içerisinde birlikte olduğunuz insanlarla güzel vakit geçirmeni sağlar. Sabah kalktığında cildini derinlemesine temizlemek için yüz yıkama jeli, siyah nokta temizleyici gibi ürünler kullanarak, tıkanmış gözeneklerin açılmasını sağlayabilirsin. Masaj yaparak uyguladığın temizlik sonrası cildi nemlendirmek için krem veya losyon kullanabilirsin. Cilt tipine uygun olarak seçeceğin ürünler, cildini rahatlatarak canlı kalmasını sağlar.

Günün yorgunluğunu üzerinden atmanı sağlayan ve gün boyu seni rahatlatacak ürünler arasında bakım yağları yer alır. Birbirinden hoş kokulara sahip çiçeklerin, bitkilerin, meyvelerin özlerinden üretilen ürünler vücudun kaybettiği nemi yerine koymasına yardımcı olur. Yumuşacık etkileri ile canlandırırken pürüzsüzleştirici özellikleri ile yumuşacık bir cilde sahip olmanı sağlar. Duş öncesi ve sonrasında kullanabileceğin gibi günlük hayatında da rahatlıkla kullanabilirsin. Bakım yağları geniş bir kullanım alanına sahiptir. Saçına, yüzüne ve vücuduna masaj yaparak uygulayabilirsin. Farklı baharatlı, çiçeksi, odunsu gibi esanslar içeren yağlar yatıştırıcı özelliği ile cildinin rahatlatarak sağlıklı olmasının önünü açar.

Vücut Bakımı Çeşitleri

Vücut bakımı çeşitleri farklı alternatif ürünleri ile tepeden tırnağa bakım yapmanı sağlar. Hamilelik ve kilo alıp verme nedeni ile oluşan çatlakları spor yapmanın yanında çatlak kremleri ile destekleyebilirsin. Vücudun sarkmasını engellemek ve sıkılaşmasını sağlamak için, gün içerisindeki hareketi arttırman gerekiyor. Destek olarak kullanabileceğin vücut sıkılaştırıcı ürünleri, içerdiği özellikler sayesinde vücuttaki gözeneklerin sıkılaşmasını ve ölü hücrelerin vücuttan atılmasını sağlıyor.

Vücut yapısına göre özel yağlar, tohumlar, bitkiler ve yosunlar içeren vücut losyonları, vücuttaki nem miktarını dengeleyerek cansız görünen bölgelerin hareketlenmesini sağlar. İyileştirici ve yapıcı etkilere sahip olan vücut bakımı çeşitleri, vücudun eksikliğini çektiği mineral ve vitaminlerle tamamlar. Özellikle nemin olmadığı kuru iklimlerde veya yaz, kış gibi soğuk ve sıcak mevsim geçişlerinde cildi vücut sütü çeşitleri veya vücut losyonu ile nemlendirmek gerekir. Aşırı sıcak veya soğuk cilt üzerinde olumsuzluklara yol açar. Bu nedenle aşırı sıcak mevsimlerde güneş kremi kullanarak cildini UV ışınlarının zararlı etkilerinden koruyabilirsin. Soğuk havalarda ise vazelin veya nemlendirici ürünlerinden kullanarak cildinde koruyucu bir bariyer oluşturabilirsin.

Vücut Bakımı Fiyatları

Vücut bakımı için kullandığın ürünleri seçerken mutlaka cildine uygun ürünleri seçmelisin. Alerjin veya hassas olduğun özler varsa buna dikkat ederek tercih yapman da fayda var. Sağlıklı beslenerek, düzenli uyku alarak ve spor yaparak canlı ve enerjik kalabilirsin. Markabul aracılığı ile ulaşacağın ürünler sayesinde cildine hak ettiği değeri verebilirsin.

Bakım ürünlerinin cilt üzerindeki olumlu etkilerini göz önünde bulundurarak, vücut bakımı fiyatları doğrultusunda bir bütçe ayırman gerekir. Kaliteyi ve farklı marka alternatifleri ile geniş bir yelpazeye sahip olan Markabul, vücut bakımı fiyatları sayesinde kolay alışveriş imkanı sağlıyor. Yeni doğum yapmış anne ve bebekler için koruyucu, yatıştırıcı ve rahatlatıcı özelliği olan masaj yağları keyifli bir dönem geçirmeni sağlar. Mis gibi kokular içeren yağlar ise günün yorgunluğunu üzerinden atmanı sağlarken, ortamı en güzel kokularla zenginleştirir. İhtiyacın olan ürünlere ulaşmak için sana özel hazırlanan Markabul koleksiyonlarını inceleyebilirsin.

Kadın Vücut bakımı için toplam 1.445 ürün bulundu.

La Roche POSAY Lipikar Baume AP + 200 ml %12 indirim
Palmer's Coconut Oil Formula Body Lotion 400Ml %16 indirim
Bomb Cosmetics Lime Sublime Duş Jeli 300ml %50 indirim
Bomb Cosmetics Creature Comforts Hediye Paketi %36 indirim
Nuxe Huile Prodigieuse OR 100 ml %25 indirim
COSMED Atopia Cleansing Cream 400 ml %30 indirim
Palmer's Shea Formula Raw Shea Body Lotion 50Ml %11 indirim
Biomega Limon Vücut ve El Peelingi 300 gr %32 indirim
Bomb Cosmetics Flying High Duş Jeli 300ml %50 indirim
Bebe Nature Baby Soap Apricot Oil 100 ML %30 indirim
Bottega Veneta Knot Body Lotion 200 ML %29 indirim
Bebak Intım Temizleme Jeli 200 Ml 2 Adet %25 indirim
La Roche POSAY Lipikar Xerand 50 ml %5 indirim
Jowae Revitalizing Moisturizing Lotion 400 ml %29 indirim
Nuxe Body Duş Jeli 200 ml %29 indirim

70TL   49.9 TL

Bebak Acı Badem Kremi 30 Ml Kavanoz 3 Adet %27 indirim
Paco Rabanne Pure XS Body Lotion 200 ml %39 indirim