Kadın Parfüm

Günlük hayatın olmazsa olmazlarından biri olan parfüm çeşitleri, hoş bir aroma eşliğinde kendi tarzını yansıtmana yardımcı olur. En eski çağlardan beri farklı şekillerde üretilip kullanılan parfümler insan hayatında önemli bir konuma sahiptir. Kullandığın kokular da giyimin ve kişiliğin gibi çevrende etki bırakır.

Kadın, erkek her yaşa özgü parfüm ve deodorant çeşitleri arasından doğru koku seçimiyle gününü güzelleştirebilirsin. Yürüyüş esnasında veya alışveriş merkezinde gezerken yanından geçen birinin kokusu sana çok tanıdık gelebilir. Kendi kullandığın parfümü, arkadaşlarından veya aileden birini hatırlatabilir. Birbirini tanıma işlevi dahi gören koku çeşitlerinin seçimi, bu nedenle de oldukça önemlidir.

Kendine uygun parfüm çeşitleri bulmak her zaman kolay olmayabilir. İnsanların kokusunun farklı olmasının sebebi beslenme alışkanlıkları ve hormon düzeyidir. Bu nedenle bir kişiden aldığın kokuyu aynı parfümü kullanan diğer bir kişide almaman çok normaldir. Eğer kendin ya da başkası için parfüm satın almak istiyorsan, mümkünse tende deneme yapılması gerekir. İnsanların kimyaları ve zevkleri farklı olduğu için binlerce çeşit aroma ve koku üretilir. Parfümlerin yanı sıra deodorant ve kolonya çeşitleri de vardır. Hatta skala daha genişletilerek parfüm setleri de sunulur.

Kadın, erkek parfümleri arasından çiçeksi, odunsu seçebileceğin gibi, daha ferah kokuları da deneyebilirsin. Her an yanında taşıyabileceğin deo sticklerle tüm günü rahat geçirebilirsin. Erkeklerin ilk tercihleri arasında yer alan aftershave ürünlerin etkisiyle karizmatik bir duruş sergileyebilirsin. Günlük hayatın telaşında, koşuşturmacalar arasında ferahlatan ve kötü kokuları engelleyen ürünler kurtarıcın olabilir.

Parfüm Çeşitleri

Parfüm seçerken bazı noktalara dikkat etmekte fayda var. Parfüm seçiminde yapılan en büyük hatalardan biri parfümü sıktığın andaki ilk kokuya göre karar vermektir. Bileğine ya da vücuduna sıkıp denediğin parfümün kokusunu tam olarak anlayabilmen için kokunun sinmesine izin vermen gerekir. Her aromanın kalıcılığı ve derin kokusu kullanılan aroma miktarına ve türüne göre farklılık gösterir. Parfümlerin aroma yoğunlukları EDP, EDT, EDC şeklinde sıralanır. Daha kalıcı parfüm çeşitleri arıyorsan EDP parfümleri, tam tersi en az yoğunluk içinse EDC parfümleri seçebilirsin.

Tarzını ve kişiliğini yansıtan parfüm için hangi türde kokulardan hoşlandığına karar vermelisin. Odunsu kokuları seviyorsan içeriğinde sedir ağacı, sandal ağacı, vanilya olan parfümleri deneyebilirsin. Çiçeksi kokuları seviyorsan lavanta, lale, sümbül, menekşe gibi tatlı kokuları içeren parfümler tam sana göre. Daha ferahlatıcı ve fresh kokuları seviyorsan salatalık, aloe vera, elma kokularını tercih edebilirsin. Vücut kokuna karar verirken oda spreylerine de göz atabilirsin. Şıklığı sevenlerin ev dekorasyonunda da aktif olması oda kokularını öne çıkarır.

Deodorant, parfüm, oda spreyi alırken nerede ve ne zaman kullanacağına göre karar vermende fayda var. Örneğin parfümler, gündüzleri havanın sıcak etkisiyle daha yoğun bir koku salgılar. Bu nedenle sıcak günlerde hafif kokuları tercih edebilirsin. Eğer gece dışarı çıkacaksan biraz daha yoğun ve kalıcı kokuları seçebilirsin.

İndirimli Parfüm Fiyatları

Seni yansıtan ve akılda kalıcılığı arttıran hoş kokulu bir parfüm insanlarda olumlu etkilere yol açar. Her ortamda ve mevsimde kullanacağınız parfümlerin kalıcı ve kaliteli olması gerekir. İndirimli parfüm fiyatları ve kampanyalarla birbirinden gözde markaların farklı boyutlarda ürettiği parfüm çeşitlerini Markabul’da bulabilirsin. Küçük şişe parfümleri çantanda, cebinde rahatlıkla taşıyabilirsin.

İndirimli parfüm fiyatları sayesinde çeşit çeşit ürünlere göz atabilirsin. Seçtiğin kokuların yoğunluğunu ve kalıcılığını arttırmak için vücuttaki belli bölgelere daha çok sıkmayı deneyebilirsin. Kanın hızlı aktığı noktalar olan şakaklar, ense ve bilekler kokunun yoğun alındığı noktalardır. Gün içerisinde savrulan saçlar yapısından dolayı parfüm kalıcılığını arttırdığı için bir miktar parfümü de saçlarına sıkabilirsin. Parfüm kalıcılığını daha da arttırmak istiyorsan duştan hemen sonra kullanmayı deneyebilirsin.

Dünyaca ünlü markalar, indirimli parfüm fiyatları ile Markabul’da. Kadın, erkek herkesin stilini tanımlayan kokularla sıra dışı ahengi yaşayabilirsin. Tasarım parfüm şişeleri, cildine özgü kokular estetik görünümünü ve şıklığı bir adım öne taşımaya hazır!

Kadın Parfüm için toplam 9.017 ürün bulundu.

Lanvin Lhomme Edt 100 Ml Bayan Parfüm %36 indirim
Givenchy Hot Couture EDP 100 ml %31 indirim
Gucci Oud Edp 75 Ml EDP Bayan Parfüm %41 indirim
Burberry My EDP 90ML Bayan Parfümü %31 indirim
Defacto Kadın 20 ml Kaset Parfüm, Pembe %50 indirim
Narciso Rodriguez Rouge Edp 50 Ml %32 indirim
Roberto Cavalli Edp 50 Ml %40 indirim

676TL   405.6 TL

Vakko VAKKO INFINITI NO.1 BAYAN EDP100ml %10 indirim
Chloé Nomade Edt 50 Ml %45 indirim

767TL   421.85 TL

Chloé Roses De Edt 50 Ml Kadın Parfüm %15 indirim
Paco Rabanne LADY MILLION LUCKY BAYAN EDP80ml %29 indirim
Elie Saab BAYAN EDP90ml %19 indirim

964.06TL   778.8 TL

Carolina Herrera Cht Women Edt 50 Ml %40 indirim
Givenchy VERY IRRESISTIBLE BAYAN EDT50ml %45 indirim
Kenzo Flower By Edp 100 ML Kadın Parfümü %44 indirim
Burberry BURBERRY MY BAYAN EDP50ml %22 indirim

835.44TL   647.82 TL

Elie Saab Le Parfum Royal Edp 90 Ml %38 indirim
Roberto Cavalli Paradiso Edp 50 Ml %46 indirim
Paco Rabanne Lady Million Prive Edp 80 Ml %34 indirim
Burberry Burberry London For Women Edp 100 Ml %35 indirim
Burberry Burberry Brit For Women Edp 50 Ml %35 indirim
Guerlain Mon EDT 50 Ml Kadın Parfüm %50 indirim
Carolina Herrera 212 Vip Edp 80 Ml %41 indirim
Burberry BURBERRY HER BAYAN EDP100ml %23 indirim

1034.86TL   798.86 TL

Giorgio Armani Si Fiori Edp 100 Ml %26 indirim
Chloé Signature Edp 30 Ml %40 indirim

555TL   333 TL

Jennifer Lopez Enduring Glow Edp 100 Ml %40 indirim
Defacto Kadın Parfüm 250 ml, Altın %50 indirim
Guerlain Homme Edp 50 Ml %40 indirim

636TL   381.6 TL

Kenzo World Edp 75 Ml %40 indirim

840TL   504 TL

Giorgio Armani Code Absolu Femme Edp 50 Ml %31 indirim
Guerlain Matiere Songe EDP 75 ml Unisex Parfüm %43 indirim
Kenzo Leau Par Pour Femme Edt 100 Ml %40 indirim
Guerlain Mon Intense Edp 50 Ml %40 indirim
Defacto Kadın Fit Parfüm 100 ml, Turuncu %50 indirim
Kenzo Jeu D Amour Edp 50 Ml %40 indirim

690TL   414 TL

Lancôme Idole Edp 100 Ml %16 indirim

890TL   744 TL

Christian Dior Miss Dior Edt 50 Ml %25 indirim
Narciso Rodriguez Narciso Edp 50 Ml %35 indirim