Kadın Parfüm

Günlük hayatın olmazsa olmazlarından biri olan parfüm çeşitleri, hoş bir aroma eşliğinde kendi tarzını yansıtmana yardımcı olur. En eski çağlardan beri farklı şekillerde üretilip kullanılan parfümler insan hayatında önemli bir konuma sahiptir. Kullandığın kokular da giyimin ve kişiliğin gibi çevrende etki bırakır.

Kadın, erkek her yaşa özgü parfüm ve deodorant çeşitleri arasından doğru koku seçimiyle gününü güzelleştirebilirsin. Yürüyüş esnasında veya alışveriş merkezinde gezerken yanından geçen birinin kokusu sana çok tanıdık gelebilir. Kendi kullandığın parfümü, arkadaşlarından veya aileden birini hatırlatabilir. Birbirini tanıma işlevi dahi gören koku çeşitlerinin seçimi, bu nedenle de oldukça önemlidir.

Kendine uygun parfüm çeşitleri bulmak her zaman kolay olmayabilir. İnsanların kokusunun farklı olmasının sebebi beslenme alışkanlıkları ve hormon düzeyidir. Bu nedenle bir kişiden aldığın kokuyu aynı parfümü kullanan diğer bir kişide almaman çok normaldir. Eğer kendin ya da başkası için parfüm satın almak istiyorsan, mümkünse tende deneme yapılması gerekir. İnsanların kimyaları ve zevkleri farklı olduğu için binlerce çeşit aroma ve koku üretilir. Parfümlerin yanı sıra deodorant ve kolonya çeşitleri de vardır. Hatta skala daha genişletilerek parfüm setleri de sunulur.

Kadın, erkek parfümleri arasından çiçeksi, odunsu seçebileceğin gibi, daha ferah kokuları da deneyebilirsin. Her an yanında taşıyabileceğin deo sticklerle tüm günü rahat geçirebilirsin. Erkeklerin ilk tercihleri arasında yer alan aftershave ürünlerin etkisiyle karizmatik bir duruş sergileyebilirsin. Günlük hayatın telaşında, koşuşturmacalar arasında ferahlatan ve kötü kokuları engelleyen ürünler kurtarıcın olabilir.

Parfüm Çeşitleri

Parfüm seçerken bazı noktalara dikkat etmekte fayda var. Parfüm seçiminde yapılan en büyük hatalardan biri parfümü sıktığın andaki ilk kokuya göre karar vermektir. Bileğine ya da vücuduna sıkıp denediğin parfümün kokusunu tam olarak anlayabilmen için kokunun sinmesine izin vermen gerekir. Her aromanın kalıcılığı ve derin kokusu kullanılan aroma miktarına ve türüne göre farklılık gösterir. Parfümlerin aroma yoğunlukları EDP, EDT, EDC şeklinde sıralanır. Daha kalıcı parfüm çeşitleri arıyorsan EDP parfümleri, tam tersi en az yoğunluk içinse EDC parfümleri seçebilirsin.

Tarzını ve kişiliğini yansıtan parfüm için hangi türde kokulardan hoşlandığına karar vermelisin. Odunsu kokuları seviyorsan içeriğinde sedir ağacı, sandal ağacı, vanilya olan parfümleri deneyebilirsin. Çiçeksi kokuları seviyorsan lavanta, lale, sümbül, menekşe gibi tatlı kokuları içeren parfümler tam sana göre. Daha ferahlatıcı ve fresh kokuları seviyorsan salatalık, aloe vera, elma kokularını tercih edebilirsin. Vücut kokuna karar verirken oda spreylerine de göz atabilirsin. Şıklığı sevenlerin ev dekorasyonunda da aktif olması oda kokularını öne çıkarır.

Deodorant, parfüm, oda spreyi alırken nerede ve ne zaman kullanacağına göre karar vermende fayda var. Örneğin parfümler, gündüzleri havanın sıcak etkisiyle daha yoğun bir koku salgılar. Bu nedenle sıcak günlerde hafif kokuları tercih edebilirsin. Eğer gece dışarı çıkacaksan biraz daha yoğun ve kalıcı kokuları seçebilirsin.

İndirimli Parfüm Fiyatları

Seni yansıtan ve akılda kalıcılığı arttıran hoş kokulu bir parfüm insanlarda olumlu etkilere yol açar. Her ortamda ve mevsimde kullanacağınız parfümlerin kalıcı ve kaliteli olması gerekir. İndirimli parfüm fiyatları ve kampanyalarla birbirinden gözde markaların farklı boyutlarda ürettiği parfüm çeşitlerini Markabul’da bulabilirsin. Küçük şişe parfümleri çantanda, cebinde rahatlıkla taşıyabilirsin.

İndirimli parfüm fiyatları sayesinde çeşit çeşit ürünlere göz atabilirsin. Seçtiğin kokuların yoğunluğunu ve kalıcılığını arttırmak için vücuttaki belli bölgelere daha çok sıkmayı deneyebilirsin. Kanın hızlı aktığı noktalar olan şakaklar, ense ve bilekler kokunun yoğun alındığı noktalardır. Gün içerisinde savrulan saçlar yapısından dolayı parfüm kalıcılığını arttırdığı için bir miktar parfümü de saçlarına sıkabilirsin. Parfüm kalıcılığını daha da arttırmak istiyorsan duştan hemen sonra kullanmayı deneyebilirsin.

Dünyaca ünlü markalar, indirimli parfüm fiyatları ile Markabul’da. Kadın, erkek herkesin stilini tanımlayan kokularla sıra dışı ahengi yaşayabilirsin. Tasarım parfüm şişeleri, cildine özgü kokular estetik görünümünü ve şıklığı bir adım öne taşımaya hazır!

Kadın Parfüm için toplam 7.894 ürün bulundu.

Burberry My EDP 90ML Bayan Parfümü %31 indirim
Lanvin Lhomme Edt 100 Ml Bayan Parfüm %36 indirim
Givenchy Hot Couture EDP 100 ml %31 indirim
Gucci Oud Edp 75 Ml EDP Bayan Parfüm %41 indirim
Kenzo Amour 100 ml EDP Kadın Parfüm %41 indirim
Paco Rabanne OLYMPEA BAYAN EDP80ml %20 indirim

728.06TL   579.38 TL

Paco Rabanne OLYMPEA LEGEND BAYAN EDP80ml %20 indirim
Burberry BURBERRY HER INTENSE BAYAN EDP100ml %25 indirim
Christian Dior Poison Girl Bayan Edt 100Ml %45 indirim
Burberry BURBERRY BRIT SHEER BAYAN EDT100ml %32 indirim
Chloé Nomade Edp 75 ml Kadın Parfümü %27 indirim
Versace Vanitas Edt 50 ml Kadın Parfüm %45 indirim
Defacto Kadın 100 ml Parfüm, Gri %50 indirim
DKNY Dkny Myny Edp Kadın Parfüm 30 ml %52 indirim
Burberry BURBERRY CLASSIC BAYAN YENİ EDP100ml %37 indirim
Prada PRADA FEMME INTENSE BAYAN EDP100ml %21 indirim
Christian Dior C.DIOR ADDICT BAYAN EDP100ml %20 indirim
Hermes ELIXIR DES MERVEILLES BAYAN EDP50ml %19 indirim
Hermes Kelly Caleche Femme Edp 50 Ml %65 indirim
Chloé LOVE STORY BAYAN EDP50ml %37 indirim

657.26TL   416.54 TL

DIEGO DALLA PALMA The Lipstick 54 Ruj %81 indirim
Narciso Rodriguez Femme Edp 50 Ml %24 indirim
Narciso Rodriguez BAYAN EDP50ml %19 indirim

649TL   527.46 TL

Givenchy ORGANZA BAYAN EDP100ml %35 indirim

895.62TL   579.38 TL

Gucci Bamboo Bayan Edt 50Ml %43 indirim

559TL   317 TL

Defacto Kadın Jade Bouqet 100 ml Parfüm, Mor %20 indirim
Beyonce Heat Edp 100Ml Kadın Parfüm %26 indirim
Elizabeth Arden SUN FLOWERS BAYAN EDT30ml %68 indirim
Hugo Boss Woman Edp 50Ml Kadın Parfüm %51 indirim
Azzaro Mademoiselle L'Eau 50 Ml Parfüm %40 indirim
Mancera Rose Vanilla 120 ml Kadın Parfüm %15 indirim
DIEGO DALLA PALMA 90 Dudak Kalemi %77 indirim