Erkek Çocuk Kravat

En eski çağlardan beri farklı anlamlara sahip olan kravat, günümüzde de şık giyinmenin, modernitenin bir parçası olmaktadır. Kimi zaman boynu darbelerden korumak kimi zamanda ait olduğu sınıfı belirtmek için kullanılmıştır. Ciddiyeti, otoriteyi ve sorumluluğunu temsil eden kravat çeşitleri, özellikle erkekler tarafından sıkça kullanılmaktadır. Araştırmacılar bilimsel olarak da araştırmalara konu etmiş ve bunun üzerine kuramlar geliştirmişlerdir. Kravat bağlamanın bilgisayar üzerinde haritasını çıkaran araştırmacılar, 85 adet bağlama yönteminin olduğunu açıklamışlardır. Günümüzde farklı mesleklerden insanların kullandığı kravatlar, klasik resmi gömleklerin vazgeçilmez birleştiricisi konumdadır.

Bireysel ve kurumsal olarak ciddiyeti temsil eden kravatlar bankacılar, öğretmenler, avukat, ilaç mümessilleri ve memurlar tarafından sıklıkla kullanılmaktadır. Bazı kurumlarda kişiye bağlı olarak tercih edilirken, bazı kurumlarda ise kullanma zorunluluğu vardır. İş görüşmesine giderken saygınlık kazanmak ve o işe ne kadar önem verdiğini göstermek için de kullanılabilir. Ayrıca, insanların gözünde prestijin sembolü olarak da görülür. Toplantılarda, özel davetlerde erkek giyimini şık bir hale dönüştürür. Gömlek modellerinin verdiği rahatlığı, serbest görünümünü şık ve cezbedici bir pozisyona getirir. Markabul kravat çeşitleri, erkeklerin dolabında olmazsa olmazlar arasında yerini alır.

Kravat Modelleri

Sen de farklı kravat modelleri ile kendi tarzını ortaya çıkarabilirsin. Tasarımlarda renk, doku ve desenler markaya ya da modele göre değişiklik gösterebilir. Bu sayede gömlek ve takım elbise modellerine uygun olarak seçeceğin kravatlarla giyim tarzın daha göz alıcı hale getirebilirsin. İyi seçilen bir kravatla ön plana çıkarabilir ve dikkatleri üzerine toplayabilirsin. Sade pantolon ceket kombinlerini birkaç küçük aksesuar dokunuşuyla hareketlendirebilirsin. Görünümünü ön plana çıkaran bordo, lacivert veya gri kravatları takım elbiselerle kombinleyebilirsin. Düğün, nişan, davet gibi özel organizasyonlarda ise smokin modellerini tercih ederek, şıklığına şıklık katabilirsin.

Kravat modelleri içerisinde farklı kumaş çeşitleri de bulunmaktadır. Özellikle soğuk kış günlerinde sıkça tercih edilen kaşmir ve kadife modeller seni sıcak tutar. Örgü çeşitleri ise aşınma ve yıpranmalara karşı dayanıklıdır. Saten, ipek gibi kumaştan tasarlanan ürünler, zarifliği ile dikkatleri üzerine çeker. İncecik yapıları ve görünümleriyle yumuşak bir dokunuş vadeder. Her bedene göre ayarlanabilen modelleri istediğin boyuta getirebilirsin. Aynı zamanda klasik ceket modelleriyle kravatları kombinleyerek, hoş bir görünüm elde edebilirsin. Her yaştan çocuk ve erkeğin kullanabileceği binlerce model ve desende olan ürünler arasından tarzına en çok hitap edeni seçebilirsin.

Kareli, baklava desenli, mikro desenli kravat modelleri ile simetriyi ve uyumu yakalayabilirsin. Ayrıca, kravat aksesuar çeşitleri sayesinde konforlu bir kullanım elde edebilirsin. Ünlü markaların tasarladığı kravat modellerinin kusursuz görünümü ve dokusu sayesinde stilini ön plana taşıyabilirsin.

Kravat Fiyatları

Markabul farkı ile sektörde öncü markaların kravat modellerine kolaylıkla ulaşabilirsin. Ancak kravat seçerken; gömleğinin veya takım elbisenin yaka stiline, rengine uygun olanı seçmen gerekir. Yapılı bir vücuda sahipsen, uzun kravatlar sana daha dik bir duruş kazandırır. İnce ve daha kısa kravatlar, standart boydaki erkekler için daha idealdir. Kravatın daha kolay bağlanması ve kırışmaması için malzemesinin; kaliteli olması ve astarının bulunması gerekir. Astar ne kadar sağlam ve kaliteli olursa, kullanım süresi de o kadar uzun ömürlü olur.

En çok tercih edilen aksesuarlar arasında yerini alan kravat modelleri, kıyafetine hareket ve şıklık katar. Her zaman kurtarıcı olan ve her ortama uyum sağlayan modellere, farklı renk seçenekleriyle ve uygun fiyatlarıyla sahip olabilirsin. Kravat aksesuarları içerisinde yer alan papyon çeşitlerini ise yine şık bir takım elbise ile kombinleyebilirsin. Aynı zamanda papyonların tamamlayıcısı olarak görülen bel kuşağı çeşitlerini tercih ederek şıklığına şıklık katabilirsin. Markabul her dönem yaptığı indirimlerle ve çeşitli kampanyalarla, uygun fiyatlı kravatlara ulaşman artık çok daha kolay. Bu harika deneyimi yaşamak ve Markabul’un uygun fiyatlı kravatlarını incelemek için sana özel hazırlanan koleksiyonu incelemeyi unutma!

Erkek Çocuk Kravat için toplam 44 ürün bulundu.

Gucci KRAVAT %35 indirim

629TL   409 TL