Cilt bakımı

Cilt temizliği ve bakımı düzenli yapıldığında cilt için gerekli olan mineral ve vitaminlerin cilde alınmasını sağlayarak cildini canlı tutar. Cildindeki sivilce, kuruluk, pürüzlü yapı ve siyah noktaları, cilt bakımı ürünleri kullanarak yok edebilir ve cildinin yeniden kendini tamamlamasına yardımcı olabilirsin. Yaz ve kış aylarında kuruyan cildin için yüz maskeleri ve krem kullanabilir, kaybettiği nemi geri kazandırabilirsin. Canlı ve sağlıklı bir cilde sahip olmak için öncelikle cilt tipini belirlemeli bu doğrultuda sana uygun ürünleri seçmelisin.

Cildin sağlıksız görünmesi günlük alışkanlıklarına bağlı olarak değişir. Uyku düzenin, beslenme alışkanlıkların, yeterince sıvı alamama gibi nedenler cildinin yıpranmasına ve kurumasına yol açar. Bu nedenle cilt bakım ürünlerinden destek alarak cildini daha parlak ve dinç tutabilirsin. Makyajını yapmadan önce yüz peeling ürünleri ve yüz maskesi kullanman cildindeki ölü hücreli dışarı atarak gözeneklerin açılmasını sağlar. Kaybettiğin nem dengesini sağlamak, cildindeki çatlak ve kırışıkları engellemek için nemlendirici çeşitlerini kullanabilirsin.

Yaş ilerledikçe sarkmaya ve kırışmaya başlayan cildini kırışıklık giderici krem kullanarak cildini koruyabilirsin. Anti age kremler içerdiği özellikler sayesinde yaşlanmanın olumsuz etkilerini geciktirir. Gözenek sıkılaştırıcı kremler vücudundaki çatlakların ve sarkmış bölgelerin iyileşmesine yardımcı olur.

Cilt Bakımı Ürünleri

Vücudunun farklı bölgelerin ihtiyaçlarına göre temizleme, nemlendirme ve canlandırma gibi özellikler taşıyan bakım ürünleri sağlıklı bir cilde sahip olmana yardımcı olur. Cilt ve yüz tonik çeşitleri içerdiği cilt arındırıcı bileşkeleri ile tenini dezenfekte ederek temizler. Gün boyu kirlenen ve yağlanan cildindeki gözeneklerde biriken kirleri cildinden arındırır. Yüzünü makyaj temizleyicisinden yardım alarak temizledikten sonra ikinci adım olarak tonik kullanman daha yararlı olur.

Gün içerisinde cildinin nemini kaybetmemesini ve canlı kalmasını istiyorsan gündüz kremi kullanmalısın. Gündüz yaptığın bakımlar kadar akşam makyajını temizledikten sonra yaptığın bakım da önemlidir. Gece boyu sen uyurken cildinin kendini yenilemesi için gece kremlerini kullanabilir sabaha kadar cildini daha sağlıklı kalmasını sağlayabilirsin.

Cilt bakımı ürünleri içerisinde hem nemlendirici özelliği bulunan hem de cildindeki bölgeleri pürüzsüz ve kusursuz biçime dönüştüren özler bulunur. BB ve CC kremler cilt rengine ve özelliğine göre farklı tonlar barındırır. Açık, orta ve koyu tonlardaki kremler cilt rengini eşitlerken yüz çevresini daha canlı ve pürüzsüz gösterir. Kuru, yağlı ve karma ciltler için özel formül içeren kremler içerisinden cilt tipine uygun olanı seçebilirsin.

Cilt Bakımı Ürünleri Fiyatları

El, yüz ve vücut ürünleri kullanımı bölgesel olarak farklı içerikler barındırır. Cildin ihtiyaç duyduğu mineral, vitamin ve değerlere bağlı olarak içerikleri değişir. Cilt bakımı ürünleri fiyatları da markaya ve ürünün içeriğine göre farklılık gösterir. Cilt ve vücut bakımını yaparken birkaç ayrıntıya dikkat etmen daha iyi sonuçlar almanı sağlar.

Bakımını en iyi şekilde yapabilmen için cildinin yapısına uygun olan ürünleri seçmen gerekir. Yağlı, kuru ve karma olarak ayrılan cilt tiplerine uygun olan ürünleri tercih etmelisin. Kuru bir cilt yapısına sahipsen nemlendirici özelliği fazla olan ürünleri kullanabilirsin. Yağlı bir cilt yapın varsa sivilce oluşumunu engelleyen temizleyici ve arındırıcı cilt bakımı ürünleri arasından seçim yapmalısın. Yatmadan önce mutlaka yüz temizleme sütü ve temizleme jeli ile cildini arındırmalısın.

Bölgesel olarak ayrılan ürünleri birbirinin yerine kullanmaman da fayda var. Örneğin, vücut kremini yüz bölgende kullanmamalısın. Hepsinden önemli yeme içme ve uyku düzenine dikkat etmelisin. Markabul farkı ile ulaşabileceğin farklı markaların koleksiyonlarına uygun cilt bakımı ürünleri fiyatları ile göz atabilirsin. İhtiyacına uygun, beklentilerini karşılayan ürünlere arama seçeneği kullanarak kolayca ulaşabilirsin. Kaliteli markaların sağlığını destekleyen bakımı ürünlerine sahip olmak için kategorileri ziyaret ederek keyifli alışveriş imkanı yakalayabilirsin.

Cilt bakımı için toplam 4.774 ürün bulundu.

Bioderma Atoderm SOS Spray 50 ml %39 indirim
Clarins Nemlendirici %30 indirim

236TL   165.2 TL

DDF Wrinkle Relax 15 ml %40 indirim

638TL   379.9 TL

Clarins CLR Gentle Night Cream 50ML %27 indirim
Dermalogica Phyto Replenish Oil 30 ml %32 indirim
Sudocrem Bakım Kremi 125 gr %27 indirim

89.9TL   65.83 TL

Sudocrem Bebek Bakım Kremi 250 gr + 60 gr %10 indirim
Christian Dior Dİorskin Nude BB Krem 003 %19 indirim
Darphin Skin Mat Matifying Lotion 50 ml %10 indirim
MBR NEMLENDİRİCİ %15 indirim

921TL   779 TL

Herbaderm Serum %50 indirim

89TL   44.5 TL

Jowae Tinted Moustirizing Cream Dore 30 ml %55 indirim
Clinique Temizleyici Losyon 1 200 ml %11 indirim
Avène D-pigment Riche 30 ml %15 indirim

171.9TL   145.91 TL

Jowae Moisturizing Light Cream 40 ml %40 indirim
Roc PRO-PRESERVE RICH KREM 50ml %8 indirim

128.62TL   118 TL

COSMED SD PLUS Serum Concentratre 15 ml %27 indirim
Estée Lauder Nemlendirici %50 indirim

1145TL   572.5 TL

Promani Akne Sivilce Temizleme Aparatı %58 indirim
Rodeo Professional Antistatik Karbon Tarak 037 %36 indirim
Roc HYDRA CONFORT BES.KREM 50ml %10 indirim

94.4TL   84.96 TL

Sebamed Visio Tonik 200Ml %23 indirim