Bebek ve Çocuk Oyuncakları

Bebek ve çocuk oyuncakları, miniklerin hayal güçlerinin gelişmesinde önemli role sahiptir. Bu konuda anne ve babalar, çocuklarının yaşlarına uygun oyuncak seçimi yapmalıdır. Yeni dişleri çıkmaya başlayan bebekler için en ideal oyuncak türleri, diş kaşıyıcı çeşitleri ve çıngıraklardır. Bu oyuncaklar, dişlerinin kaşıntısını hafifletirken, çıkardıkları sesler ile bebeklerin duyma ve dikkat yeteneğinin gelişmesini sağlar.

İlk aylarda bebeklerin zamanlarının büyük kısmı, beşiklerinde ya da pusetlerinde geçer. Yatarak ya da oturur vaziyette günlerinin çoğunu geçiren bebeklerin bu sırada sıkılmaması için puset oyuncakları tercih edilir. Biraz daha büyüyüp daha fazla hareketlenmeye başladıklarında ise emekleme oyuncakları, minikler için daha uygun hale gelir. Bebeklerin kolay bir şekilde emeklemesine ve yürümesine yardımcı olan bu oyuncaklar, daha çok beden gelişimini destekler. Zeka gelişimini desteklemek için de hem bebekler hem de çocuklar uygun olan yapboz logo ve kutu oyun çeşitleri tercih edilebilir. Bu oyuncakların her birinin üzerinde hangi tür zeka yeteneğini geliştirdiği, kaç yaş arasında çocuklar için uygun olduğuna dair bilgilere yer verilir.

Çocukların hayal güçlerinin gelişmesi ve kendi başlarına oyun kurmalarını sağlamak için, erkek çocuklar için oyuncak arabalar, kız çocuklar için de oyuncak bebekler tercih edilir. Değişik renklerde, farklı şekillerde tasarlanan bu oyuncaklar, çocukların başka arkadaşlarıyla birlikte oyun kurmasını ve bu sayede sosyalleşmesini sağlar. Çocukların daha fazla sosyalleşmesi için kaykay, top, çadır, ilk adım arabaları gibi dış mekan oyuncakları tercih edilebilir.

Bebek ve Çocuk Oyuncak Çeşitleri

Çocukların vakitlerinin büyük kısmını birlikte geçirdiği oyuncaklar ise oldukça değerlidir. Severek oynadıkları her oyuncak, gelecekteki anılarında yer edinir. Eğlenceli vakit geçirirken eğitimi destekler nitelikteki oyuncaklar, hem çocukların hem de anne ve babalarının beğenisini kazanmaktadır. Puzzle, lego, boyama, yazma, masa oyunları ve eğitici oyuncaklar, bu tarz oyuncaklara örnek verilebilir.

Çocukların zeka kadar bedenlerinin gelişimini de destekleyen oyuncaklara da ihtiyacı vardır. Bu ihtiyacı karşılamak için daha çok dış mekanlarda kullanılan scooter, paten, bisiklet, top gibi oyuncaklardan yararlanılır.

Bebeklerin uyku eğitimlerini, çocukların ise tek başına odasında uyumasını desteklemek için, uyku arkadaşı oyuncaklara ihtiyacı vardır. Bu ihtiyacı karşılamak için peluş bebek ve çocuk oyuncakları tercih edilebilir. Yumuşak yapısı, sevimli görünüşleri ve sıcaklıkları ile miniklerin çok hoşuna giden peluş karakterler, uyku sırasında çocukların yataklarına konularak, kendilerini güvende hissetmeleri sağlanır. Uyku dışında ise yine aynı yapıda peluş oyuncaklar ile farklı oyunlar oynanabilir. Anne babalar, hangi amaçla çocuklarına oyuncak satın alacak olursa olsun mutlaka onların isteklerini de göz önünde bulundurmalıdır. Çünkü eğer, çocuğunun ihtiyacı olduğunu düşündüğü oyuncak eğer sevmediği bir renkteyse ya da onun hiç ilgisini çekmeyecek tarzdaysa, minikler bununla oynamayı reddedip eski oyuncakları ile oynamaya devam edebilir.

Bebek ve Çocuk Oyuncakları Fiyatları

Bebek ve çocuklar, yetişkinlere göre daha hassas yapılara sahiptir. Bunun için nasıl ki giyim ürünlerinde kaliteye dikkat ediliyorsa, oyuncak seçimlerinde de kaliteli malzemelerden elde edilmiş olmasına dikkat edilmelidir. Yeni bir oyuncak satın alırken bebek ve çocuk oyuncakları fiyatlarının öncesinde, malzemesinin türüne bakılması gerekir. Genel olarak oyuncakların duruşlarından veya paketleri üzerindeki bilgilerden bunu anlamak mümkündür. Bebeklerin ağız içine sokabilecekleri, uyurken ya da oynarken yüzlerine, ellerine sürebilecekleri oyuncakların seçiminde hijyenik ve anti-alerjik olmasına özen gösterilmelidir. Bunların yanı sıra yoğun kullanıma dayanıklı olması, oyuncağın daha uzun süre kullanılmasında etkilidir. Her yaşta, kız, erkek bebek ve çocuk oyuncak fiyatları çeşitleri markabul.com bünyesinde bulunuyor. Markabul’un her yaşa uygun olarak tasarladığı oyuncak koleksiyonlarını inceleyerek, güzel bir alışveriş deneyimi yaşayabilirsiniz.

Bebek ve Çocuk Oyuncakları için toplam 7.604 ürün bulundu.

Mega Oyuncak Kostüm Kostüm Kostüm %39 indirim

179.99TL   109.99 TL

Mega Oyuncak Frozen Kostüm %41 indirim

219.99TL   129.99 TL

Mega Oyuncak Uçak Biblo %25 indirim

39.99TL   29.99 TL

Mega Oyuncak Cinderella Kostüm %38 indirim

209.99TL   129.99 TL

Mattel Barbie Oyuncak Araç %38 indirim

79.99TL   49.99 TL

Mattel Oyuncak Araç %33 indirim

29.99TL   19.99 TL

Mega Oyuncak Mega Oyuncakliler Kertenkele Kostüm %32 indirim
Mega Oyuncak Frozen Kostüm %36 indirim

219.99TL   139.99 TL

Hasbro Transformers Kutu Oyunu %40 indirim

49.99TL   29.99 TL

Mattel Oyuncak Araç %33 indirim

59.99TL   39.99 TL

Mega Oyuncak Spiderman Kostüm %39 indirim

179.99TL   109.99 TL

Mega Oyuncak Maskeliler Baykuş Kız Kostüm %32 indirim
Crn Ceren Bay Böcek Firarda Kutu Oyunu %25 indirim
Winx Oyuncak Araç %29 indirim

69.99TL   49.99 TL

Crn Ceren Disney Prenses Oyuncak Araç %44 indirim
Semababy İlk Yaş Oyuncak %22 indirim

319.9TL   249.9 TL

Mega Oyuncak Dünya Havaalanı Biblo %23 indirim

299.99TL   229.99 TL

Hasbro Oyun Seti %50 indirim

39.99TL   19.99 TL

Mattel Oyuncak Araç %33 indirim

29.99TL   19.99 TL